هفت شغلی که در آینده نزدیک رباتیک خواهد شد

  • خپرول: ۱۰ اسد ۱۳۹۷
  • نوملړ: صدای روسیه
  • د خبر شميره: 73915

اپراتور مرکز تماس
البته ما همه به یک سیستم پاسخ اتوماتیک عادت کرده ایم. بانک ها، اپراتورهای تلفن همراه و خدمات شهری مدت ها می شود که ما را به این سهولت عادت داده اند. در حال حاضر پاسخ های اتومات به عنوان یک راهنما برای رایج ترین پرسش ها ارائه می شود. اما با توسعه هوش مصنوعی در اینده نزدیک،ارتباط با مشتری به گونه فردی مبدل شده و اپراتورهای «زنده» برای همیشه شغل خود را از دست خواهند داد. به هر حال، آمار نشان می دهد که جامعه در مورد چنین تغییراتی به گونه مثبت می نگرد. مردم هنگام بحث در مورد مشکلات شان با یک ربات نسبت یک فرد بیشتر اعتماد خواهند داشت. 

ربات اپراتور مرکز تماس 
پیک” پارسل رسان”
به نظر می رسد که اینجا، بهتر است هواپیما های بدون سرنشیپن جایگزین انسان شود.آنها بسیار چشمگیر هستند، اما در مورد قابلیت هایشان سوالات زیادی وجود دارد. با توجه به اندازه های کوچک و وزن کم، هواپیماهای بدون سرنشین تنها می توانند بسته های کوچک را حمل کنند و خود هواپیماهای بدون سرنشین به سادگی سقوط داده می شود. اما روبات های تلفن همراه این مشکلات را حل خواهند کرد. از سال ۲۰۱۶، برخی از شرکت های تجاری در شهر ها معرفی چنین چیزی را آغاز کردند و احتمال دارد که در ۱۰-۱۵ سال آینده ما فراموش خواهیم کرد که پیک” پارسل رسان” و یا هم دستگاه های بدون سرنشین زمانی وجود داشتند.  
پارسل رسان

جراح
تخنیک مدرن به طور قابل توجهی پیشرفت نموده است: اکنون ربات ها می توانند با پزشکان رقابت کنند! در یک آزمایش در سال ۲۰۱۶ که در جمله علمی Science Translational Medicine منتشر شد، ربات هوشمندخودکار با موفقیت روده کوچک خوک رادر مقایسه با رقیبش — انسان پیوند داد. ربات ها از تأثیرات خارجی مانند استرس یا خستگی رنج نمی برند و بنابراین امکان اشتباهات کمتر در آنها دیده می شود. 

ربات کارمند رستوران فست فود

کشاورزی 
زمانی که تکنولوژی علمی ماشین های مدرن را به جهان عرضه کرد، کشاورزی نیز بطور گسترده پیشرفت نمود. اما بعد از یک قرن عصر جدیدی — دوران رباتیک بوجودمی آید. در حال حاضر، ربات هایی وجود دارند که می توانند محصولات کشاورزی را از ابتدا با حداقل مداخله ی انسان کشت کنند. 

ربات کشاورز

 ژورنالیست

روبات ها ثابت کرده اند که می توانند مواد متناسب با کیفیت یکسان با یک نویسنده باتجربه را ایجاد کنند. اولین مقاله که به زلزله در لس آنجلس در مارچ ۲۰۱۴ اختصاص داده شد توسط هوش مصنوعی نوشته شد و حتی قبل از آن — در سال ۲۰۰۸ — یک روزنامه نگار ربات چینی بازی های المپیک را در پکن برای کانال خبری Toutiao پوشش داد. روباتها همه اطلاعات لازم را سریعتر جمع آوری و و منتشر ساختند. آنها به اصلاح کننده نیازی ندارند: آنها هرگز دچاراشتباهات لفظی و املایی نمی شوند.

ربات خبرنگار

سرباز
در اینترنت فیلم های بسیار جالب از بوستون دینامیکس منتشر شده، که نشان می دهد پیشرفته ترین دستاوردها؛ ربات های نظامی است. اعتقاد بر این است که تا سال ۲۰۲۵ ارتش ایالات متحده می تواند در مقایسه با سربازان، ربات های جنگی بیشتری داشته باشد. به هر حال، تحولات مشابه در روسیه نیز صورت می گیرد. 

 

شريکول:
لنډ لينک: http://pashtunews.com/?p=73915

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *