ممنوع الخروج شدن اعضای پیشین کمیسیون های انتخابات و شکایات انتخاباتی

  • خپرول: ۲۳ دلو ۱۳۹۷
  • نوملړ: صدای روسیه
  • د خبر شميره: 104579

روسای کمیسیون های مستقل انتخاباتی برکنار شدند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، دفتر سخنگوی دادستانی کل افغانستان نوشته است، برای بررسی قضیه‌ای که از سوی ارگان کشفی به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفوی رؤسا و اعضای پیشین کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی به این اداره مواصلت ورزیده، هیئتی را توظیف نموده است.
در خبرنامه دادستانی کل افغانستان آمده است، که هیئت مؤظف به منظور تکمیل تحقیقات و بررسی های همه‌جانبه، دوازده تن از اعضای ‌پیشین کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی را به‌شمول رؤسای هر دو نهاد ممنوع الخروج ساخته است.
در ادامه این خبرنامه آمده است، که اداره دادستانی جمهوری اسلامی افغانستان اطمینان می‌دهد که قضیه‌ را عادلانه و منصفانه در روشنایی احکام قانون به‌گونۀ بی‌طرفانه و مستقلانه رسیدگی نموده؛ متکی بر اسناد، شواهد و مدارکی که از طرف نهادها و افراد در جریان تحقیق به‌ دسترس هیئت مؤظف قرار گیرد در مورد مسئولیت و عدم مسئولیت تصمیم قانونی اتخاذ و از نتایج آن در حدود احکام قانون اطلاع رسانی و با مردم عزیز شریک میگردد.

یادآوری می کنیم، که محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان امروز طی یک فرمان ۱۲ نفر از اعضای کمیسیون های انتخابات و شکایات انتخاباتی را برکنار کرد. 

شريکول:
لنډ لينک: http://pashtunews.com/?p=104579

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *