قانونی: کسی پنجشیری را با پتکه ترسانده نمی‌تواند

  • خپرول: ۲۳ دلو ۱۳۹۷
  • نوملړ: صدای روسیه
  • د خبر شميره: 104501

به گزارش اسپوتنیک، آقای قانونی با حضور در اقامتگاه جنرال جرأت اعلام کرد که در پاسخ به این حرکت، در جلسه‌یی با حضور حنیف اتمر، عمر زاخیلوال و دیگر سران این تیم انتخاباتی، تدابیر ویژه گرفته شده است.

آقای قانونی گفت که مقامات امنیتی در پاسخ به چرایی این حرکت ابراز بی‌خبری کردند و سپس اعلام شد که مسأله پس ندادن وسایط و تسلیحات دولتی بوده است.

یونس قانونی با انتقاد از رفتارهای قبلی حکومت در برکناری محمد محقق، نبی فراهی، روشن و اتفاق اخیر در حوالی خانۀ جنرال جرأت را سوء استفاده از صلاحیت دولتی و رشوۀ کمپاینی آقای غنی می‌خواند و می‌افزاید که این مسایل، خللی در مبارزۀ انتخاباتی آنان وارد نخواهد کرد: «تمام مردم افغانستان نور چشم من استند، از هلمند و قندهار تا بدخشان، از فاریاب تا نورستان، اما با معذرت باید بگویم که آیا پنجشیری را با پتکه ترسانده میتوانید؟ امکان ندارد. جنرال جرأت به قول وطنی ما، از زیر بته نیست».

جنرال جرأت نیز در این مراسم گفت که این مسایل توطیه سیاسی می‌داند. او گفت که وزارت داخله باید به صورت قانونی درخواست بازگرداندن این وسایل را می‌فرستاد و در صورتی که مورد قبول قرار نمی‌گرفت، میتوانست اقدامات بعدی را روی دست بگیرید.

 

 

 

شريکول:
لنډ لينک: http://pashtunews.com/?p=104501

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *