سه میلیارد، پاداش تیم های اروپایی

  • خپرول: ۲۰ سرطان ۱۳۹۸
  • نوملړ: صدای روسیه
  • د خبر شميره: 126574

به گزارش اسپوتنیک، به اساس خبرنامه یوفا، سهم پاداش تیم های مسابقات فصل بعد لیگ قهرمانان، لیگ اروپا و سوپرجام اروپا تا بیش از ۳ میلیارد یورو خواهد رسید.

به اساس این خبر، ۵۲۳ میلیون یورو هزینه برگزاری مسابقات تیم های اروپایی توزیع می شود که از کل بودجه  ۳٫۲۵ میلیاردی، ۲٫۰۴ میلیارد آن صرف لیگ قهرمانان اروپا خواهد شد که برای هر ۳۲ تیم در مرحله گروهی، ۱۵٫۲۵ میلیون پاداش داده می شود. و نیز رقم ۲٫۷۵ میلیون یورو برای هر برد و ۹۰۰ هزار یورو بابت هر تساوی به تیم ها در مرحله گروهی به گونه ثابت پرداخت می شود.

در همین حال، تیم هایی که به مرحله یک هشتم نهایی میر سند ۹٫۵ میلیون، برای رسیدن به دور یک چهارم نهایی ۱۰٫۵، برای رسیدن تا نیمه نهایی ۱۲ میلیون و بابت رسیدن تا فینال ۱۵ میلیون یورو پرداخت می شود که تیم قهرمان ۴ میلیون دیگر نیز بدست خواهد آورد.

البته بر اساس رتبه بندی در یک بازه زمانی ده ساله، تیم رده آخر مرحله گروهی ۱ میلیون پوند دریافت می‌کند و در بدل هر رتبه بالاتر، همین میزان دریافتی اضافی به تیم‌های دیگر تعلق می‌گیرد. این در حالیست که رقم ۲۹۲ میلیون یورو مطابق ارزش تلویزیون ملی هرکشور، بین باشگاه ها تقسیم خواهد شد و  ۵۶۰ میلیون هم برای باشگاه‌هایی حاضر در فصل آینده لیگ اروپا توزیع می گردد.

شريکول:
لنډ لينک: http://pashtunews.com/?p=126574

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *