تجلیل از جشن استقلال افغانستان در مسکو

  • خپرول: ۲۸ اسد ۱۳۹۷
  • نوملړ: صدای روسیه
  • د خبر شميره: 78116

به گزارش اسپوتنیک، در این محفل دکتورعبدالقیوم کوچى، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده رئیس جمهور دولت اسلامى افغانستان ضمن تبریکى به حضار، به ارواح شاه غازى امان الله ناجى استقلال کشور و همراهان مبارزش دعا نموده، افغانستان را یک کشور مستقل، داراى قانون اساسى، حکومت وحدت ملى، ملت متحد، مسلمان و متدین خوانده تذکر داد که افغانها قربانى جنگ و تروریزم بین المللی میباشند.
سفیر افغانستان در روسیه علاوه نمود که افغانستان با کشورهاى غربى بشمول ایالات متحده امریکا روابط نیک و همکارى داشته و جدأ علاقمند تحکیم دوستى و همکارى با کشورهاى منطقه و بخصوص فدراسیون روسیه مى باشد.
دکتور کوچى در ادامه صحبت خود یاد آور شد که رهبرى افغانستان آینده نگر بوده و با مرور بر تاریخ گذشته، بخاطر آینده بهتر و درخشان و دوستی میان مردمان کشورها کار میکند.
وی همچنان افزود که افغانستان باید نقطه اتصال، همکارى و هماهنگى میان کشورهاى بزرگ جهان باشد، نی نقطه تقابل و رویارویى.

غازی امان الله خان، شاه اسبق افغانستان
آقاى کوچى در پایان صحبت اش از کشورهاى پیشرفته و متمدن جهان خواست تا از مبارزات حکومت و مردم افغانستان بر ضد تروریزم و قاچاق مواد مخدر، حمایت نمایند.
سپس آقاى پاول والنتینوویچ شپیروف، عضو مجلس دومای روسیه و رئیس گروپ دوستى مجلس نمایندگان پارلمان روسیه با افغانستان، جشن استقلال را به سفیر افغانستان و تمام مردم افغانستان تبریک گفته، تحکیم روابط دوستانه میان افغانستان و روسیه را ضرورت زمان دانسته و از تلاش هایش در این راستا اطمینان داد.
در بخش دیگر محفل آقاى اندرى یوریویچ بیلیانینوف، سکرتر جنرال آسامبله مردمان آسیا و اروپا، سالروز استرداد استقلال افغانستان را به حاضرین تبریک گفته، افغانستان را دوست تاریخی روسیه دانسته، مردم افغانستان را مبارزین راستین راه استقلال و ترقى خوانده، تذکر داد که همبستگى و تشریک مساعى میان ملت ها میتواند سبب موفقیت مبارزات همآهنگ علیه تروریزم و قاچاق مواد مخدر گردد.

رئیس‌جمهور غنی از نودونهمین سالروز استقلال کشور تجلیل کرد
امروز یکشنبه (۲۸ اسد) میلیون ‌ها شهروند کشور در سراسر افغانستان نودونهمین سالروز استقلال کشور را جشن میگیرند.

مراسم رسمی در نقاط مختلفکشور برگزار میشود و شماری زیادی از خانواده‌ ها با دوستان شان این روز را در کشور تجلیل میکنند.

همچنان امروز به مناسبت نودونهمین سالروز استقلال کشور، بزرگ‌ترین پرچم افغانستان بر فراز تپۀ وزیر اکبرخان برافراشته شد.

شريکول:
لنډ لينک: http://pashtunews.com/?p=78116

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *